توان افزایی اقتصادی و دسترسی عادلانه زنان و دختران

به گزارش ایرنا، معاون رئیس جمهور در امور زنان تاکید کرد: توان افزایی اقتصادی و دسترسی عادلانه زنان و دختران به فرصت ها و منابع مالی و بهره مندی از آن برای توسعه و پیشرفت کشور از برنامه های جدی دولت است. 

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که در نشستی به سوالات فعالین حوزه های اجتماعی وسیاسی فرانسه در پاریس پاسخ می گفت، خاطر نشان ساخت: غلبه بر مشکلات مشترک زنان در ایران و جهان، عزم راسخ دولت ها را می طلب و دولت ایران در این چارچوب برنامه های متعددی را به مرحله اجرا گذاشته است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که برای شرکت در اجلاس جهانی زنان ۲۰۱۴ با موضوع «زنان، طراحی مجدد اقتصادها و جوامع» در پاریس به سر می برد، در این نشست با تشریح موقعیت زنان و دختران در ایران به معرفی برنامه های آتی دولت در زمینه توان افزایی اقتصادی و دسترسی عادلانه زنان به فرصت ها و منابع مالی و بهره مندی از آن برای توسعه و پیشرفت کشور پرداخت.
وی این نشست ها و جلسات را فرصت مناسبی برای تبادل تجارب و رسیدن به چشم انداز مشترک و به اشتراک گذاشتن چالش ها و راه حل ها برای غلبه بر مسایل و مشکلات مشترک دانست .
شرکت کنندگان در این نشست نیز سوالات خود در خصوص برنامه های معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برای زنان تحصیل کرده ایرانی ؛ رشد ازدواج های زودرس دختران ؛ برنامه های ورزشی زنان و دختران ؛ برنامه های مربوط به توسعه روابط زنان متخصص ایرانی با زنان سایر کشورها و به منظور تقویت حوزه های اقتصادی ؛ اجتماعی ؛ فرهنگی و آموزشی و... مطرح کردند و از اینکه علیرغم تبلیغات موجود ؛ حضور زنان ایرانی را در عالی ترین سطح اجرایی مشاهده می کنند، ابراز خرسندی نمودند .
خانم سهیم آبشی (الجزایری الاصل) که مسئولیت یک سازمان غیر دولتی حمایت از حقوق زنان در حوزه های مسلمان نشین فرانسه را عهده دار است، در این نشست طی اظهاراتی به تاثیر تحولات و اتفاقاتی که در ایران می افتد، اشاره کرد و افزود: نقش جمهوری اسلامی و سیاست ها و برنامه های آن نه تنها در سطح ملی که با دقت بالا از سوی سایر مسلمانان مورد توجه قرار دارد و می تواند تاثیر مثبت و یا منفی خود را در جامعه مسلمانان و به ویژه بر جوانان آنها بگذارد.
تقویت روابط میان جامعه ایرانی با حوزه های مورد علاقه، با تمرکز بر زنان در قالب توسعه خواهر شهری از دیگر پیشنهادات معاون رئیس جمهور به گروه فرانسوی بود که در پایان نشست ارائه شد.
در این برنامه که در قالب صبحانه کاری برگزار شد، وزیر اسبق ، نماینده اسبق مجلس و رییس انجمن دوستی فرانسه و افغانستان، رییس و محقق انستیتوی پیش بینی و امنیت در اروپا، رییس انجمن زن آینده (انجمن زنان گلیست حزب راست)، نماینده شهربان پاریس برای حقوق زنان، عضو نهاد عالی مبارزه با تبعیض برای برابری و فعال در امور زنان حوزه های مسلمان نشین پاریس حضور داشتند.
این نشست در محل اقامت گاه سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

/ 1 نظر / 20 بازدید
رسول رضایی

با سلام و احترام؛ با متن کامل آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان در دو فرمت پی دی اف و تکست به روزیم. (برای اولین بار و قبل از انتشار در روزنامه رسمی کشور) لینک: http://www.rasulrezaie.blogfa.com/post-887.aspx