همایش ششم وبلاگنویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی

"شش" امین! شاید این ششمین، برای بسیاری، همین کلمه باشد و بس. شمارشی باشد ساده که از یک شروع می شود و حالا به شش رسیده است. اما این "ششمین" به مجموعه ای و ساختاری و برنامه ای که می چسبد، تداعی روزگاری متفاوت می شود با تمامی ششمین های دیگر.

حالا نشست های وبلاگنویسان سردفتر و دفتریار، هم به ششمین ٍ خود رسیده است. باورش سخت است. چرا؟ برای اینکه باید گام به گام در این "شش" واره از ابتدا تا اکنون بوده باشی تا شاهد سختی و تلاش و رغبت و هیجان و تلاش و تلاش و تلاش شهر به شهر و استان به استان، همراهی و همیاری اهالی این مجموعه ی وبلاگنویسی بوده باشی تا مرارت و دشواری برگزاری این سلسله نشست ها را بدانی و باز شاهد استمرارش باشی تا سختی باور رغبت همیاران برای برگزاری همایش بعدی را ناباورانه تحسین بگویی. باید شیرینی برگزاری هر نشست تا عمق وجودت نفوذ کرده باشد و شاهد اعتقاد راسخی (برخلاف و متفاوت با قعر سکون و رخوتی که در بین اکثریت اهالی این حرفه پیچیده شده است) بوده باشی و تمام هیجان و ایستادگی تک به تک شهرهای میزبان و همکاران همیار برگزاری این نشستها را شاهد بوده باشی تا عمق حلاوت این "ششمین" را با تمام وجود احساس کنی. حتی شاهد یکی یکی اضافه شدن به یاران این مجموعه باشی و ذوق تازه از راه رسیدگان و تلاش توام با سختی از قبل بوده ها و تلاش متحد و همگیانه تازه ها و قدیمی های این مجموعه برای پیش بردن اهداف این حوزه در حد وسع و توان این فضا را یکان یکان شاهد بوده باشی و تحسین همیشگی ات برای این همراهی غنی فیمابین اهالی حرفه که به واسطه این فضای مجازی ایجاد شده و توسط وبلاگنویسان و وبلاگخوانان سنگربانی شده و رو به رشد و اعتلا گزارده، رو به استمرار باشد تا حلاوت خبر برگزاری این "ششمین" را مثل این سطور ناتوان باشی از نگارشش و حتی با وجود اینکه امکان حضور در آن همایش نداشته باشی اما ذوق و هیجان برگزاری این نشست، از نوشتن درباره آن بازت ندارد و قادر به ننوشتن از امواج انرژی مثبتی که از برگزاری چنین نشستی در فضای مجازی پیچیده نباشی.

ششمین! باید از همین حالا مدام تکرارش کنیم تا عادت کنیم به مدتها یاد کردن از آن و خواندن تحلیلها و بررسی دستاوردهای پس از آن. بله . ششمین که حالا پس از برگزاری 5 نشست که از تهران آغاز شد، به مازندران سفر کرد، از یزد گذشت و تا اصفهان پرواز کرد و باز در عبورش از تهران گذشت و حالا به اراک رسیده و رحل اقامت برای اینبار در استان مرکزی افکنده، و اردیبهشت امسال را شاهد برگزاری این نشست هم اندیشی وزین فعالان حوزه فضای مجازی سردفتر و دفتریار خواهیم بود و بی تردید با برنامه ریزیهایی که میزبانان گرانقدر سردفتر اخوان ، سردفتر کریمی ، سردفتر فریدنی(معروف به سه تفنگدار که پرچم نشست ها را با این همت خود افراشته نگاه داشته و به دست پرچمدار بعدی خواهند سپرد) در قاب نشست پیش رو تعبیه کرده اند و همراهی سایر همکارانی که به اقتضای فضای مجازی، قلمها را به سوی پیشنهاد و تحلیل برای نشست پیش رو به دست گرفته اند، نشست ششم را با دستاوردهای پربار آن پیش رو خواهیم داشت.

باشد که نشاط و فعالیت و استمرار در پیگیری خواسته ها که در این فضا جاری بوده (و چندی است متاسفانه رو به رخوت گزارده) بیش از پیش زنده و رونق گیرد و جان تازه ای باشد در فضای مجازی مجموعه دفاتر اسناد رسمی. و در گام بعدی رونق بخش فضای واقعی حاکم بر جامعه سردفتری باشد و شاید تزریق کننده هیجانی و نشاطی و انرژی ای به مجموعه ی خسته و دردناک دفاتر اسناد رسمی که مدتهاست نای نفس کشیدنش را قواعد دست و پا گیر و حاشیه های بی ضابطه و بی قاعده، که از سوی هر مرجع و مجموعه ی موجود در کشور، که توانش را داشته باشد محصور کرده و از نشاطی که شایسته ی روزگار آن است محروم مانده است.

اطلاعیه های ستاد برگزاری این نشست را در این آدرس (+) پیگیری و پیشنهادات سردفتر عطاریفر در این زمینه را در این صفحه (+) و آدرس اصلی صفحه همایش (+) را برای اطلاع از آخرین اخبار در این خصوص به همراه داشته باشیم

/ 4 نظر / 22 بازدید
محضری کوفکا

با سلام و عرض ادب امیدوارم در بهار 93 شاهد شکفتن نشاط و پویایی بر شاخ وبرگ درختی که مدتهاست نفس کشیدنهایش ملا ل آور شده است باشیم هرچند این درخت از تبر به دستان ( قوانین و قواعد و احکام دست وپاگیر ) بر خود می لرزد.

ساداتی ندای قلم

سلام ودرود بسیارعالی نگاشته شد همچون گذشته امیدورام شش تائی این بار باصلابتر ازگذشته باشد

زن و رهایی

میشه تصور کرد چقدر براتون لذت بخشه! امیدوارم همیشه جمعتون گرم باشه!

امینی

سلام و عرض ادب . ضمن اینکه جناب ساداتی این شش تایی رو خوب اومد عرض کنم با این تفاصیل حتما شما را زیارت خواهیم نمود و امید است به مدد دوستان بسیار ثمر بخش باشد در این شرایط دشوار