اعتدال، همفکری، تعامل، بالندگی

اعتدال، همفکری، تعامل، بالندگی

کلماتی وزین و استمراری همگون و اقتداری غنی که با زمزمه ی آن ذهن را فرا می گیرد و نسیم ملایم ترغیب را در پی دارد و طوفان شور و هیجان را در پس نگاه خود به ارمغان می آورد.

"اعتدال، همفکری، تعامل، بالندگی،" شعار نشست چهارم فعالان سردفتر و دفتریار وبلاگنویس بود. شعار نشست اصفهان. و هرچه می اندیشم، چه نیک و عمیق تعابیر را کنار هم نشانده بود و چه روان، ضرورت و بایدها را در خود جای داده بود. شعاری که امروز به همت و کار کارستان سه یار دبستانی اراکی که مجموعه ای یادگاری از نشست یکم تا اکنون را در صفحه نشست ششم تهیه و منتشر کرده بودند، شعار نشست چهارم ذهنم را تصاحب کرد و به یادم آمد. صفحه ای که دقایق زیادی در دشت خاطرات سلسله نشستهای قبلی مهمانم کرد. سطر به سطر خبرهای رسمی و بازگوهای همکاران و بیانیه ها و بازتابهای پس از هر نشست را یک به یک از نو خواندم و اتفاقات و دستاوردهای بر اساس خواسته های مطروحه در هر نشست از نظرم گذشت و بی تامل، غرور همت بزرگواران فعال در فضای مجازی این حرفه، آرامش خاطر دل انگیزی در وجودم رد گذاشت.

بی تردید پیش نویس بیانیه نهایی، مطالبات همکاران این حوزه برای تعیین مسیر راه برای فاصله ی تا نشست بعدی و مقالات وزین همکاران برای نشست اراک، در هفته ی آتی در حال تدوین است. امیدوارم تا روز نشست، بهترین مسیر و هموارترین راه برای برگزاری پیش روی برگزار کنندگان باشد که زحمت و دشواری غیرقابل انکار این همایش بزرگ را داوطلبانه بر عهده گرفته اند و همکاران شرکت کننده نیز با دست پر و اندوخته هایی پر ثمر برای افق ترسیمی پیش روی فضای مجازی حوزه سردفتری در همایش شرکت کنند.

پی نوشت:

الف: پیشنهاد مرور این صفحه ی مرور بر همایشهای یکم تا پنجم را رد نکنید. خسران رویت نکردن این صفحات سرشار از خاطرات دور و ماندگار زیاده است.

ب: همان نشست چهارم بود که پرچم وزین سلسله نشست های وبلاگنویسان این حوزه به همت برادر بزرگوارم، دفتریار فتحی عزیز، طراحی و چاپ شد و در همان روزهایی که سخت گرفتار تهیه مقدمات مراسم ازدواجشان نیز بودند همت برگزاری نشست چهارم را با همراهی سردفتر سلیمی سمیرمی به دوش کشیدند و امیدوارم اگرچه در نشست پنجم از حضور دفتریار فتحی محروم بودیم که از پیشکسوتان فضای مجازی حوزه دفاتر اسناد رسمی، و استوارگامان این نشستها بوده اند اما در نشست و نشست های پیش رو، با حضور مجدد ایشان و همسر فرهیخته شان در سلسله نشست ها روبرو باشیم.

/ 4 نظر / 22 بازدید
سریر

حکومت با کفر باقی می ماند اما با کفر نه. این همه شعار و عوام فریبی هم نمی تواند سرنوشت ظالمان را تغییر دهد. نگاهمان به آسمان است و قلبمان مالامال تمنا....

ساداتی ندای قلم

سلام وارادت خدمت همکارگرامی بسیار سپاس دارم هم از نگارش با معنی شما وهم انعکاس نشستهای قبلی وبسیار خرسند شدم از عکسهای منتشر شده که تجدید خاطره شد وقرارهایی که گذاشته شد وعملی نگردید امیدورام درهمایش اراک به این نکات نیز توجه شود

شکوهی 18 مهاباد

با سلام و عرض ادب دوست من متاسفم و غمگین از اینکه باز در این وبلاگ نظاره گر اظهار نظر های اینچنینی جنابان آقای سریر و... دوست ناشناخته مان هستیم با اینکه معتقدم غم واکنشی در قبال تجربه های دردناک زندگیست با این حال نیز معتقدم که غم بلای اجتناب ناپذیری نیست که برای تجدید تعادل و توان زندگی ناگزیر به تحمل آن باشیم ،بلکه میتواند موهبتی باشد که جامه مجهول و مبدل به تن کرده باشد ،یعنی اندوه ابدا" تلخ و گزنده نیست بلکه فرصتی است برای نوشیدن شربت شیرین اتحاد و همبستگی که در لحظه های تاریک زندگی میتواند در دسترس مان باشد.پس پیش به سوی تعامل و یکدلی در نشست ششم در اراک آنهم با استقبالی بی نظیری که شاهدش هستیم .

میرزا بنویس

سلام و درود گرچه بعد از هر نشست مدتی همکاران خواسته ها را به دست فراموشی میسپارند و یا کمرنگ میشود ولی بنظرم بازهم بهتر از فضای حقیقی اطلاع رسانی میشود و گمانم این است اگر این فضا نیود همکاران بسیاری در دام بی توجهی متصدیان امور مخصوصا ثبت انی گرفتار می امدند ... امروزه به برکت همین نشستها و فضای مجازی موجود نگاه همکاران به مراجع تصمیم گیری و قانونگذاری بسیار عمیق و قابل توجه است و میزان درک و احساس مسئولیت بنحو چشمگیری افزایش یافته است امیدوارم نشست ششم منشا’ خیر و برکت باشد