شور کاروان حسین...

باورش سخت است و ثقیل. اما واقعیتی محض است و عظیم. که بیش از هزار سال است از حرکت این کاروان می‌گذرد و بانگ جرسش در گوش تاریخ همچنان با ابهت پیچیده و همهمه‌ی عبورش چنان تمام مسیر را درنوردیده که لحظه‌ای غفلت از آن مقدور نیست.

حرکت قافله‌ی حقیقت به سوی سرچشمه‌ی نیکی و راستی و شفافیت و صداقت و انسانیت و اخلاق و درستی و به معنای واقعی کلمه، کاروان حق.

و نوای کاروان انسانیت و حقانیت حسین بن علی، تا همیشه ی تاریخ در تمام روزگار جاری خواهد بود تا بیاموزد به یکایک ما، قبول مسولیت هایمان را در جایگاهی که ایستاده ایم و تعلیممان کند حسین گونه تاوان حق گویی را دادن و کلاس شجاعت و صراحت و استواری باشد برای گفتن واقعیت قلب شده ی در دامن روزگار.

و زینب وار به سوگ رسواکننده ی دشمن حقیقت نشستن و رسوا کردن دشمنان عدالت و راستی...

قلب تپنده ی تاریخ، همین نوای جرس کاروان بزرگ تاریخ بشریت، کاروان علی بن حسین (ع) است برای تاسی به حقیقت خواهی و حق طلبی و سر به پیش ظلم خم نکردن و حتی در اسارت، سرافرازانه حقیقت را واگویه کردن؛ بشرطیکه گوشهایمان را از تمام اینهمه باطل بشوییم و اجازه عبور حقیقت در آن را صادر کنیم و منفعت ناچیز دنیا، ثمن بخس مان نباشد برای سکوت و عبور و ترجیح حرکتی بی دردسر و بی حاشیه حتی به زیان محور عظیم هستی یعنی حق طلبی و راستی و درستی و عدالت و عدالت و عدالت.

زینب اگر کاروان روان زینبیون در تاریخ شد و حسین اگر لشگر عظیم حسینیون در بستر روزگار بشریت شد، در روز و روزگار خود در اقلیتی بود که به نگاه اکثریت عوام و فرومایه، محض خطا و اشتباه را پیشه کرده بود. و چه غافل بودند اکثریت جاهل که کاروان حسین اگر در مسیر کوفه به پایان حرکت زمینی اش برسد مسیر ابدیش به وسعت تاریخ سرفرازانه گشوده خواهد شد.

اخلاق و شجاعت و ایمان و تدبیر و درایت و شهامت و ولایت مداری و استوار قامتی و حق طلبی و راستگویی و صراحت و عدالت جویی و عبور از خویشن برای اعتقادات حق محور خویش، نصیبمان باشد از عبور تامل برانگیزمان از گوشه گوشه کلبه های محزون اما پر ابهت و باشکوه حسینی این روزهای روزگار.

 

/ 6 نظر / 24 بازدید
افق سردفتری

با سلام و عرض ادب "میشل فوکو" می گوید:عدالت وبی عدالتی نقطه های حساس هرانقلابی است . ... فردبه اعتبارعضویت آگاهانه درجامعه،برای خودحقوق،اصالت و مسئولیت هایی دارد و مرحوم دکتر شریعتی می فرماید هر انقلابی دو چهره دارد خون و پیام حال باید ببینیم محفل وبلاگ نویسان چه درسهایی از کاروان عاشورا می تواند بگیرد !!!

نوبخت

السلام علیکم یااباصالح المهدى (عج) السلام علیک یاامین الله فى ارض وحجته على عباده (یاصاحب الزمان آجرک الله) ماه محرم بر شما وعاشقان حسین تسلیت عرض مینمایم

متحیر ازالتقاط (بوقلمونی)

جنبش سبز( لجنی) را با ولایت مداری چه نسبت است؟!!!!!!![گاوچران]

حسین ک

الحق که به ما درس وفا داد حسین هر چیز که داشت بی‌ ریا داد حسین یعنی که تأملی کنید ای یاران ! آن هستی خود زکف چرا داد حسین؟

گرمستانی

جناب متحیر از التقاط (بوقلمونی ) سبز را شما لجن نام نهادید و به لجن کشیدید ، شمائی که حتی حاضر نیستید نامی از خویش برجای گذارید ، سبز و جنبش سبز برای بنده که از سادات هستم مقدس هست ، علی و شیعه اش و حسین ومکتبش چنین ادبیاتی رو نمی پسنده ، شما سینه چاک دروغین ولایت را با این ادبیات زشت با ولایتمداری چکار؟ به امید بازگشت اخلاق به این سرزمین

حسین زاده(66 اهر)

عالم همه محو رخسار حسین است ذرات جهان در عجب از کار حسین است دانی که چرا خانه حق گشته سیه پوش یعنی که خدای تو عزادار حسین است عاشواری حسینی برای آن سردفتر محترم و نستوه و جامعه بزرگ سردفتری کشور تعزیت تسلیت باد.