مدیریت ابتکاری

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست،خانم دکتر معصومه ابتکار:

"گرمای خانه و تولید کارخانه را با یاری هم تضمین کنیم"


در پی کاهش دمای کشور که به افزایش مصرف گاز می انجامد، هفته گذشته مصرف مازوت در نیروگاه حرارتی شازند اراک به ناچار فزونی یافت و به تشدید آلایندگی هوا منجر شد. به همین دلیل پس از هماهنگی های لازم مقرر شد نیروگاه شازند، سه واحد از چهار واحد تولید برق خود را از مدار خارج کند تا مصرف مازوت کاهش یابد. هم اکنون این نیروگاه با ظرفیت 25 درصد فعالیت می کند تا برق به خانه ها برسد و آلودگی هم کنترل شود. ولی طبعا برخی صنایع گرفتار کمبود نیرو هستند.
وزارت نفت نیز در تلاش است تا میزان لازم سوخت پاک را فراهم کند ولی این امر با توجه به توقف چندین ساله فعالیت موثر پارس جنوبی به سرعت امکان پذیر نیست. تا آن زمان شهروندان عزیز را به عمل، توصیه و نشر پیام های زیر به عنوان مشارکت و مسئولیتی انسان دوستانه دعوت می کنم:
1- در مصرف گاز صرفه جویی کنیم تا دولت بتواند به جای مازوت سنگین از سوخت پاک استفاده کند.
2- در داخل منازل لباس گرم بپوشیم تا مصرف سوخت برای گرمایش کاهش یافته و همه هوای بهتری را تنفس کنیم.
3- اگر با تنظیم سیستم گرمایش خانه، دمای منازل را حدود 20 درجه سانتیگراد نگهداریم می توانیم از تعطیلی کارخانجات و صنایع و بیکاری هموطنان جلوگیری کنیم.

/ 1 نظر / 16 بازدید
صولت یاوری

باسلام برسرکارخانم سهرابی خوشجالم ازاینکه فصل برگ ریزان وخاصه ماه اندوه خیز(آذرماه )به سرانجام رسید . ونوشته های پاییزی سرکارخانم به سبزینه های امید گره خورد. امید است همواره بهاری بنویسید و حتی طنزبنویسید. بقول عمو خیلی چیزهای تلخ رامی توان با طنزشیرین کرده وبه شکل حلوا مسقطی نیریزی به خورد مردم داد. درمورد خانم دکتر ابتکارایشان را کاملا می شناسم و رئیس قبلی ایشان را نیز همواره دوست می دارم .امیداست درسایه رایت وعلم وعمل سرکارخانم ابتکار وضع محیط زیست خاصه آلودگی هوا به درجه مطلوبی برسد . بهاری بنویسید .