سرمای سرد سرد

فصل سرما و برف و زمستان که از راه می رسد با تمام زیباییهای سپید و پر بارشش، با تمام تصاویر روشن و رویاییش، با تمام آفتابهای کم رمق اما دوست داشتنی اش، با تمام یخ کردگی عمیق اما پر انرژی اش، با تمام فصل رحمت و برکت بودنش اما به یاد دستهای یخ کرده ی کودکانی و بزرگترهایی که لباس تن شان کفاف این همه سرما را نمی دهد، کودکان کار و خیابانی که صورت های ترک زده شان حکایت بی مهری روزگار است و بغض پشت اصرارهایشان برای فروش ابزارهایشان نشانی از نفرت شان از فصل سرما و کم رمقی شان، و تمام بی مهری های فصل سرما، سرآغازی می شود برای رسوخ سرما تا عمق استخوانهای آدم که تامل کند در آنچه در اطرافمان می گذرد اگرچه به سیپدای بلند لباس عروسی زیبا، اما شاید در پس زیبایی و طراوت این سرما، دستهای یخ کرده ای چشم به راه گرمای دستهای ما باشد...

تمام بی خانمانیها و بی پناهیهایی که در سرما و زمستان اوج بگیرد به یک طرف، اما صنم زمستان و سرما و رنج را با زلزله نمی فهمم. سالهای سال است، که زمستانهایمان اندوده شده به زلزله هایی تلخ و تلخ تر... و هموطنانی در رنج و در عسر و حرج از درد زلزله و سرما به هم اندر

در آستانه اولین برف زیبای زمستانی، غرق در لذت تماشای شهری برف زده و آرام خفته، خبر زلزله ای در هرمزگان و تا این لحظه ی صبح، آمار یک نفر کشته و 12نفر زخمی تلخ تر از همیشه کامهایمان را به سالهای قبل و غم زلزله هایی که بر مردم فرو ریخت و حتی همچنان تلخیهایشان ادامه دارد را برایمان تداعی کرد و دعا کنیم که به خیر گذشته باشد و به خیرتر بگذرد این فصل سرد سرد سرد برای تمام مردمان.

/ 2 نظر / 17 بازدید
صولت یاوری

سرکارخانم سردفتر سهرابی باسلام اولا تغییر چهره وزمینه خانه و زمستانی شدن را تبریک می گویم .وانگهی توبااین همه غمگساری برای زنان وبچه های کار وتبعیض و...باید ترا مدافع وفعال حقوق زنان وکودکان وحقوق بشر نامید . کودکان کار وخیابانی دقیقن درتهران خیلی نمود دارد دراصفهان ما کمتر با این مقوله برخورد داریم . علاوه براین ها تو مشکل مردان خشن ومرتبط با مسائل حقوقی را نیزداری . تقسیم نیرو بین این همه دلمشغولی خیلی سخت است . خداقوت واقعا .

شکوهی 18 مهاباد

با سلام و عرض ادب ،وهمنوا با چهره برفی و زمستانی زمینه وبلاگتان که برعکس سیمای زمهریرش با انعکاس مطالب گیرا گرمایی ذاتی را در جسم و جان بیننده زنده میسازد ،دوست من ،منهم چون آقای یاوری در راهی که پیشه کرده اید آرزوی توفیق دارم ، و معتقدم افرادی پیروزمندانه زندگی میکنند که بجای انتظار کمک دیگران بصورت خودجوش در صحنه ها ظاهر شده ودر پذیرش مسئولیتها منتظر درخواست و پیشنهاد نمیشوند بلکه داوطلبانه به سوی آن میروند ،دوست من آنهایی که به ژرفای هستی آدمی فرو رفته اند اورا بیکرانه تر یافته اند تا حدی که وجود ش را با هستی یگانه تر احساس کرده اند واین است تجربه ذات الوهی در انسان ،که متاسفانه عدم شناخت خود از خود گاها" چنین حوادث سقیلی که مشروحا" به بیان آن پرداخته بودید را در بر دارد ،گریزی نیست میگویند تا بوده همین بوده ،که انشااله تا باشد نه این باشد ،بلکه این باشد که به قوانین زندگی قشنگ تر بنگریم و عشق ورزیدن را فراموش نکنیم و یادمان باشد که هنوز هم دلخوشی ها اندک نیستند . موفق و سربلند باشید .