روزی روزگاری که می گذرد بسرعت

تماممان فراموش کاریم. انگار که همان انسان "فی نسیان" ایم. گاهی آنقدر غرق زندگی و مشکلات و مسایل و حواشی یا حتی خوشی و لذت های آن می شویم که یادمان می رود فراموش می کنیم از یاد می بریم که این روزها به چشم برهم زدنی تمام شدنی است و به سرعت برق و باد تبدیل به خاطراتی مانده و کهنه تبدیل می شوند و روزها و لحظه هایی از دست رفته و دست نایافتنی. خاطراتی که بالفور به محض عبور از ثانیه ی فعلی بسته بندی و غیرقابل تغییر می شوند و چه قدر سخت که این خاطراتی که برجای می گذاریم برای خودمان و دیگران مشترکن بسیاریشان رد پرخراشی بوده بر زندگی دیگرانی که در ردی از کوچه های روزگار با ما هم قدم بوده اند.

چه خوب که در سال پیش رو در هر هم قدمی و همگامی با هر نفر و با هر کس همان لحظه و قبل از بسته بندی شدن آن لحظه و سپرده شدن به تاریخ، حواسمان باشد چه ردی بر روح و روان و لحظه ی هم گاممان، معاشرمان، فرد پیش رویمان، حالا خانواده باشد یا دوست، همراه باشد یا ارباب رجوع، رییس باشد یا مرئوس، می گذاریم و دلمان خوش باشد به مدیریت لحظه ای که می کنیم و تمام آنچه از ما باقی می ماند بر صفحه ی روزگار در این لحظه به لحظه های منحصر به فرد زندگی با بازیگری شخص منحصر به فرد یک به یک ما. لحظاتی که قابل بازسازی نیستند. به تاریخ سپرده می شوند قرص و محکم و باید باید باید باید وقتی برمی گردیم و به آنها نگاه می کنیم مایه ی مباهات و افتخار ما باشند و بس. مباد که اسباب شرمندگی و سرافکندگی مان باشند و شرمساری از آنچه می باید در آن لحظه می بودیم و نبوده ایم خدای نکرده یا آنچه می توانسته ایم باشیم و نبوده ایم.

پیش به سوی سالی پر از مداقه ی لحظه به لحظه و ساختن تاریخچه ای از آنچه پشت سر می گذاریم سرشار از بهترین تصمیم هایمان.

پی نوشت:

دیروزها قابل جبران نیستند. ردمان را بر روح و روان دیگران گزارده ایم و عبورمان را کرده ایم. به فکر امروز و ردی که برای فرداها می گذاریم باشیم. مطمین نباشیم که آنها که خراشی بر روز و روزگارشان زده ایم به قدرت کاذب روزی، از ما بگذرند به مهر.

/ 6 نظر / 131 بازدید
اسداله ارحام

سلام، سال نو را خدمت شما و خانواده محترم تبریک عرض میکنم،

سجادی فر

سلام و عرض ادب و احترام مقدمتان در فضای مجازی گلباران و حضور سبزتان گرامی باد. بسیار خوشحالم که چراغ وبلاگتان روشن است جای شما در فضای مجازی بسیار خالی بود امیدواریم حتی شاهد غیبت صغری شما هم نباشیم چه برسد به غیبت کبری. شاد باشی و مانا

شکوهی 18 مهاباد

با سلام و عرض ادب همکار محترم بعد از چندی سکوت دست به قلم شدن تان در سال پیش رو بزرگترین عیدیم بود که در این سکوت غم انگیز وبلاگها چون همیشه نوید فردای روشن را دارد . دوست من همنوا با متن زیبایتان یاد آور میشوم که زندگی یعنی اکنون ،دیروز سپری شده ورفته و بقول شما به خاطره ای مبدل گشته بنابراین دیگر واقعی نیست ،وحقیقت همان است که در این لحظه وجود دارد ،ضمنا" آینده نیز نمیتواند واقعی باشد چرا که ممکن است هرگز نیاید و تنها به سادگی یک رویا باشد. وبقول شما این لحظه ها هستند که حقیقی هستند و اکنون را میسازند. و... همواره پاینده و سرفراز باشید.

محضری کوفکا

سلام بهار لبخندها بر شما مبارک . امیدواریم سال 94 را در پایانش با کلی خاطره ها و محصول خوب و شیرین بسته بندی نماییم

mahzar59

فرهیخته گرامی بسیار خرسندیم که در ماه اردیبهشت ، باآغاز فصل بهار ،هشتمین هم اندیشی و گردهمایی وبلاگ نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی درجهت بررسی راهکارهای اتحاد و همکاری سران دفاتر و دفتریاران کشور وبررسی علمی و صنفی مشکلات و تغییرات فراروی دفاتر،به یمن و تبرک جویی از هشتمین امام معصوم و در تقارن با عید مبعث نبوی از عصر روز چهارشنبه 23/2/1394 لغایت بعدازظهر روز شنبه 26/2/1394 مصادف با روز مبعث نبوی به مدت سه شب و دو روز در شهر مقدس مشهد برگزار می گردد حضور پرشور و ثمر بخش شما فرهیخته گرامی و رهنمودهایتان بسی مایه دلگرمی و نشاط و پویایی جمعمان خواهد بود . در صورت تمایل با ثبت نام در وبلاگ http://hamayesh8.mihanblog.com و یا مفتخرمان خواهید ساخت .

لطیف فلاحی

سلام همکار بزرگوار خانم سهرابی سال نو را به حضرتعالی وخانواده محترمتان تبریک عرض می گویم امیدوارم همیشه سلامت باشید