برگزاری همایش ملی نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد با حضور رئیس‌جمهور

همایش ملی سازمان های مردم نهاد با مشارکت 4000 سازمان مردم نهاد از سراسر کشور برگزار می شود. در این همایش رئیس جمهور ضمن ایراد سخنرانی به هم اندیشی با نمایندگان سازمانهای مردم نهاد خواهد پرداخت.

دبیر اجرایی همایش ملی سازمان های مردم نهاد با بیان اینکه این همایش در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد، افزود: در جلسه صبح، غیر از سخنرانی رئیس جمهور، نمایندگانی از سمن ها، مسائل و نظرات خود را با وی مطرح خواهند کرد.

وی اظهار داشت: این همایش نمایشی از وحدت و همبستگی همه گروه های مردمی در بستر مشارکت عمومی است.

رئیس اداره برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد با اشاره به اینکه دیدار سمن ها با رئیس جمهور اولین دیدار این مجموعه با بالاترین مقام اجرایی کشور است، ادامه داد: در برگزاری این همایش دستگاه های اجرایی عضو شورای اجتماعی کشور مشارکت فعال داشته اند.

عابدینی اضافه کرد: این دستگاه ها شامل معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور، مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، پلیس امنیت، اداره کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان تعاون روستایی وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل امور مجمع تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، معاونت کاهش تقاضا و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اداره کل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت درمان و آموزش پزشکی، معاونت مشارکت های مردمی و موسسات غیردولتی سازمان بهزیستی کشور، اداره کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اداره کل امور حقوقی جمعیت هلال احمر کشور است.

وی با اشاره به اینکه در نوبت عصر همایش نیز پنل های تخصصی با حضور مقامات ارشد دستگاه های ذیربط برگزار خواهد شد، اضافه کرد: نمایندگان سمن ها در این جلسات مسائل و مطالبات و مشکلات خود را با مسئولان اجرایی در میان خواهند گذاشت.

دبیر اجرایی همایش ملی سازمان های مردم نهاد خاطرنشان کرد: به نظر می رسد مهمترین مطالبه سازمان های مردم نهاد قانونمند شدن جایگاه این سازمان ها در جامعه و کشور است که با تدوین لایحه قانون سازمان های مردم نهاد و تصویب آن در مجلس این مسئله حل خواهد شد.

منبع (+)

/ 1 نظر / 19 بازدید
امینی

سلام و عرض ادب . به هر بهانه ای جلساتی تشکیل می دهند که هی بیشتر کارخانه حرافی را به کار بگیرند و سخنرانی کنند ! آخر کدام هم اندیشی با چهار هزار نهاد در یک روز ؟! بعد این چه سازمان های مردم نهادی هستند که مقامات برجسته دولتی بودجه ای را از دولت می گیرند تا به نام مردم صرف کرده هیچ کاری انجام ندهند . نشانه اش همان سمن های مواد مخدر ، محیط زیست و ورزش . بگویند چه کرده اند ؟ بقیه پیش کش .