دیدار خانم مولاوردی با وزیر امور خارجه ایتالیا

دیدار معاون رییس جمهور و وزیر امورخارجه ایتالیا:"توسعه روابط ایران و ایتالیا براساس احترام متقابل"


معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده روز شنبه سی ام آذرماه با وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کرد.


شهیندخت مولاوردی در این دیدار با اشاره به نقش مهم ایتالیا در تصویب قطعنامه پیشنهادی رئیس جمهوری کشورمان با موضوع جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراط‌ی گری و تلاش این کشور برای هماهنگ کردن کشورهای غربی در این خصوص، گفت: امیدواریم این ایده، با همت و اراده همه کشورهای جهان محقق شود و شاهد جهانی عاری از خشونت و افراط‌گرایی باشیم.


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اهمیت روابط ایران و ایتالیا، سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران را زمینه‌ساز توسعه روابط دو ملت دانست.
مولاوردی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران معتقد است همکاری‌ها و روابط دو کشور باید براساس احترام متقابل بیش از پیش ارتقاء یابد، برخی از دستاوردها و پیشرفت‌های کشورمان درخصوص مسائل مربوط به زنان و حضور آنها در موقعیت‌های مختلف اجتماعی و سیاسی را تشریح کرد.


وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران و ایتالیا، ‌نقطه نظرات دو کشور را در بسیاری از جهات مشترک دانست.
امما بونینو گفت: ایتالیا همانند جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها از طریق گفت‌وگو و تعامل براساس احترام متقابل می‌توان بر بسیاری از مشکلات جهان فائق آمد.


وی با ابراز خرسندی از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای هرچه بیشترحضور زنان در جامعه آمادگی کشور متبوعش را برای توسعه همکاری‌ها اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری

 

/ 1 نظر / 15 بازدید
صولت یاوری

باسلام برسرکارخانم سهرابی گرایش شما به برجسته کردن کارهای هم جنسان محترمتان کاملا قابل توجیه است وبنده نیز معتقدم خانمها درتمام عرصه ها قابلیت های بزرگی دارند که درصورت تمهید فرصت ، به شایستگی این قابلیت ها به مرحله عمل واجراء خواهد رسید.