تبریک روز سردفتر توسط معاون رییس جمهور

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت ریاست جمهوری، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با جمعی از سردفتران اسناد رسمی، با تبریک "روز سردفتر" به جمع حاضر دیدگاهها و برنامه های معاونت زنان و امور خانواده را در رابطه با مسائل روز تبیین و تشریح نمودند.

در این دیدار، بانوان سردفتر اسناد رسمی کشور، با اشاره به ضرورت ثبت رسمی روزی در تقویم رسمی کشور به نام روز سردفتر، برای تکریم جایگاه نهاد سردفتری و سند رسمی، اشاره و بر لزوم توجه قوه مجریه بر فرهنگ سازی و آموزش همگانی در حوزه سند رسمی، تاکید و ضمن طرح دیدگاه های خود، به بیان مطالبات عمومی حوزه سردفتری و سند رسمی، زنان شاغل، زنان حقوقدان، زنان سردفتر، و زنان به طور عام از دولت یازدهم پرداختند.

 در این جلسه که در آستانه شش دی برگزار شد، (دویست و هشتاد و دومین روز سال، متیمن به دویست و هشتاد و دومین آیه سوره بقره که آیه مختص کاتب بالعدل است) جمعی از بانوان سردفتر که حامل پیام تبریک روز سردفتر به سرکار خانم شهیندخت مولاوردی، حقوقدان و سردفتر عضو کابینه دولت تدبیر و امید بودند به طرح نظرات و دیدگاهها و مطالبات خود پرداختند.
 
 این حقوقدانان، با ذکر نکاتی در خصوص وضعیت فعلی حقوق زنان در جامعه، نیازها و اولویت های زنان با توجه به موقعیت داخلی و بین المللی کشور جمهوری اسلامی ایران و راهکارهای پیش رو در زمینه عدالت جنسیتی دیدگاهها و نظرات خود را مطرح کردند.
لزوم بازخوانی قوانین موجود و ضرورت زمینه سازی قوه مجریه برای فراهم کردن زمینه لازم برای به جریان افتادن تنقیح قوانین، از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی، توجه هرچه جدی تر در استفاده تخصصی از حقوقدانان و نیز حقوقدانان زن در منشور حقوق شهروندی، بسترسازی نفش آفرینی زنان در مشارکت های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و جایگاههای مدیریتی، تقویت زمینه مشارکت در عرصه های بین المللی زنان، و حمایت از فعالیت های نهادهای غیردولتی زنان و تلاش برای تکریم واقعی جایگاه زن در عرصه های مختلف اجتماع، از جمله مباحثی بود که در این جلسه از سوی زنان سردفتر مطرح شد.
لزوم تداوم ارتباط معاونت زنان و امور خانواده با توده های مردم، تاکید بر تلاش در راستای توانمند سازی زنان در عرصه های مختلف اقتصادی سیاسی و غیره، در نظر گرفتن اولویت های تسهیلات در جهت تامین استقلال و تکریم زنان شاغل و غیرشاغل، توجه ویژه در زمینه تامین اجتماعی زنان و ارتقای سطح زندگی زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست، با تاکید بر کارآفرینی و آموزش و ارائه خدمات با الگوبرداری از کشورهای دارای تجربه موفق در این زمینه و تامین امنیت اخلاقی و اجتماعی برای زنان از دیگر موضوعاتی بود که مورد تاکید شرکت کنندگان در این جلسه قرار گرفت.
در این جلسه سردفتران، با اشاره به نقش موثر سند رسمی بر کاهش دعاوی محاکم قضایی، تثبیت امنیت روانی جامعه و توسعه اقتصادی و سیاسی، و تضمین معاملات و تثبیت تعاملات مردم، بر ضرورت فرهنگ سازی و آموزش حقوقی مردم جهت بهره مندی از مزایای خاص و ممتاز سند رسمی تاکید کردند و از بی مهری نسبت به سند رسمی مراتب نارضایتی خود را ابراز کردند و از ترویج فرهنگ سند عادی با توسعه نگارش مبایعه نامه در اسناد املاک، اظهار نگرانی و نسبت به برخی راهنمایی های اشتباه به مردم در زمینه عدم نیاز به تنظیم سند انتقال خودرو در دفترخانه ها نسبت به تضییع حقوق عامه در این زمینه ها هشدار دادند و لزوم رسیدگی به این موضوعات را از سوی قوه مجریه خواستار شدند.
غافل نشدن از زنان معلول، و ضرورت استفاده از پتانسیل آنها در عرصه اجتماع و لزوم ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات این قشر و توانمندسازی زنان دارای مشکلات جسمی از دیگر مواردی بود که پیگیری آن مورد تاکید سردفتران به عنوان مطالبه ای حقوقی در حوزه زنان قرار گرفت.
خانم مولاوردی در این دیدار پس از شنیدن مسائل مد نظر زنان سردفتر، با تبریک روز سردفتر به جمع حاضر مواضع معاونت زنان و امور خانواده را در رابطه با مسائل مطروحه تبیین و تشریح نمودند.
سرکار خانم مولاوردی با تاکید بر اولویتهای این معاونت در گره گشایی از مشکلات و مسائل موجود در حوزه زنان، ضمن بیان گزارشی از روند فعالیتهای مجموعه این معاونت و نگاهی بر شرایط موجود زنان در جامعه اعم از شاغل و غیر شاغل، با ترسیم افقهای پیش روی این حوزه، به بیان مواضع دولت تدبیر و امید در این زمینه ها پرداخت و ضمت اعلام آغاز فعالیتهای گسترده ی معاونت زنان در راستای تحقق تعادل و توازن جنسیتی در تمامی عرصه ها، مسیر پیش روی این حوزه را تبیین و با اشاره به فعال کردن کارگروههای غیر دولتی و موضوعی جهت استفاده از ظرفیت خارج از حوزه دولتی در مجموعه، به رویکرد این مجموعه در خصوص واسپاری امور در فضایی باز برای مشارکت در برنامه ها اشاره کرد و بر آمادگی مجموعه معاونت زنان و امور خانواده بر استفاده از پتانسیل فعالان در عرصه حقوق زنان تاکید کردند
در پایان این جلسه با استقبال خانم مولاوردی از پیشنهادات سردفتران جهت بهبود اوضاع و رفع مشکلات موجود در حوزه حقوقی زنان و همچنین مشکلات زنان شاغل، تدوین مشکلات، پیشنهادات و راهکارهای ترسیم شده در این جلسه را پیشنهاد دادند تا با جمع بندی و ارائه به این معاونت، بررسی و رسیدگی به آنها در دستور کار قرار گیرد.
شایان ذکر است خانم مولاوردی قبل از تصدی مسئولیت معاونت امور زنان رییس جمهور به حرفهء سردفتری اسنادرسمی تهران اشتغال داشت. ضمنا، سردفتران اسناد رسمی چند سال است که تلاش دارند تا روز ششم دی ماه به عنوان روز سردفتر در تقویم کشور ثبت گردد (دویست و هشتاد و دومین روز سال، متبرک به دویست و هشتاد و دومین آیه سوره بقره است که مربوط به کاتب بالعدل است).
/ 7 نظر / 18 بازدید
سردفتر

ضمن تبریک روز سردفتر و سند رسمی و دفاتر اسناد رسمی به همت و خوش سلیقگیتان هم تبریک می گویم افرین

امینی

سلام وعرض ادب و احترام . ششم دی را خدمت شما و سایر همکاران و خانواده بزرگ و فرهیخته سردفتری اسناد رسمی تبریک عرض کرده و تبریکی ویژه خدمت این همکار فرهیخته که امید است در هر جایی هستند موفق باشند عرض می کنم .

صولت یاوری

باسلام بر سرکار خانم سرد فتر سهرابی خسته نباشید ازتلاش شبانه روزی . انشاء اله روزی شما را در چایگاهی مشابه سرکارخانم مولاوردی خواهیم دید .مطمئنم .

افق سردفتری

با سلام ودرود واحترام روز سردفتر را به همه همکاران در سرتاسر کشور وبا نوان سردفتر و خصوصا سرکار که بطور خستگی ناپذیر در این عرصه قلم فرسایی می نمایید تبریک وتهنیت عرض می نمایم .

احمدی

سلام و ادب واحترام با عرض تبریک بمناسبت روز سردفتر امیدوارم در سالهای نه چندان دور در این روز دیگر ان نیز به جامعه سردفتری تبریک بگویند

نوبخت

سلام و عرض ادب و تبریک / حق یارتان

مدونات کاتب

با سلام عرض و ادب و احترام سردفتر سهرابی بزرگوار تلاش های شما در جهت معرفی ششم دیماه قابل تحسین است لذا اینجانب بر خود فرض می دانم که مراتب قدردانی خود را اعلام و ابراز نمایم. امید است جامعه سردفتری بیش از پیش به جایگاه واقعی خود که شایسته کاتبان بالعدل است دست یاید یا حق