ما ز کانون چشم دیگر داشتیم...

مطلبی برای حذف شدن!

ما که نفهمیدیم قصه از کجا آب خورد. از خوشحالی و تبریک مان برای مذاکرات ژنو؟ یا ابراز تقدیر و تشکرمان از ایجاد و انتصاب معاونت امور استانهای کانون یا تبریک به انتخاب کانون برای انتصاب سردفتر سلیمی به این پست؟ یا از پیشنهادمان به دعوت به جدیت در راه اندازی فعالیتهای نیمه آغاز شده ی برگزاری همایش 6 دی یا چه؟

که موضوع ظاهرن آنقدر جدی و پراهمیت بود که میان کلنجار با سامانه و ارباب رجوع و سند و ثبت و دفتر، تماسهای مکرر کلافه ات کنند و بعد که فرصت کنی و پاسخ دهی ببینی صرفا صدور دستور اکیدی است به حذف مطلب قبلی از سوی... راستش یادم رفت بپرسم که این دستور، شخصی بوده و قائم به شخص/اشخاص دستور دهنده و یا سازمانی و قائم به مسولیت ایشان در مجموعه و به نمایندگی از سوی...

بگذریم... این نیز بگذرد...

 اشکال ندارد. مطلب را به احترام به شعور خودم و احترام به دستوری که رسیده بود رمز دار کردم اما حذف نکردم که کمتر احساس کنم در چه جامعه ای در چه شرایطی و در چه دورانی زندگی می کنیم.

و خودم و تمام اطرافیانم را به صداقت، شجاعت، صراحت، سعه ی صدر، نافراموشکاری، رفتار برابر با همگان، و مرد و مردانه ایستادن بر سر حرفی که بیان نموده اند و استوار گامی و راستگویی دعوت می کنم. و یادم باشد یادمان باشد یاد بگیریم حرفهایمان را مرد و مردانه رو در رو به همدیگر بگوییم انتقاد کنیم پاسخگو باشیم و به هر روی تعامل و تعاطی افکار را فرا بگیریم انشاله و عبور کنیم از رفتارهای پشت پرده و ترویج تظاهر که اصل و اساس دین ما دین برتر ما و میراث ماندگار برتر آن صداقت است و شفافیت است و پرهیز از تظاهر است و مرد و مردانه گفتن از خواستن ها و افکار و ایده ها. 

 

زندگی همچنان جاریست...

 

در ادامه، با وجود اینکه بنا به درخواست مربوطه، مطلب مرتبط با بخش ایجاد معاونت امور استانها و فرد در نظر گرفته شده را حذف نمودم بقیه مطلب که در سایر عناوین و موضوعات بود آورده می شود:

 

پارس وندار افتتاح شد؛  اما فعال شدن کی؟

چشم به راه تولد این کودک پررویا بودیم. سالهاست که در همایشها بر سر ضرورت و مراحل عملیاتی شدن آن بحث و گفتگو بود تا سال قبل مصوبه نهایی برای تولد سایت جامعه مجازی بلاگران حوزه دفاتر اسناد رسمی صادر شد. حالا که در همایش پنجم و پس از تلاش بسیار همکاران محترم برای طراحی و جامع نگاری آن به ثمر رسیده بی صبرانه چشم به راه فعال شدن آن از طریق تدابیر شورای سیاستگزاری منتخب همایش پنجم هستیم . ضمن اینکه بنظر می رسد ضرورت داشته باشد:

1- شیوه نامه صریح و شفافی در خصوص نحوه درج مطالب، خطوط قرمز، حریم سلایق در انتشار، نحوه تقسیم مسولیتها و انتخاب مسولان بخشهای مختلف، پاسخگویی در برابر مشکلات، درآمد، هزینه ها، پذیرش تبلیغات، گردش کار بین اعضای سایت، مدت مسولیتها، و ... سایر جزییاتی که بزرگان حرفه که در فضای مجازی فعالند حتمن بهتر از ما می دانند تدوین و در اختیار عموم فعالان جامعه مجازی جهت مشارکت در نهایی شدن آن قرار داده شود.

2- استقلال مالی که ضامن مستلزم استقلال مادی و معنوی این سایت است از سوی شورای سیاستگزاری در کلیه حدود و ثغور به طور شفاف و واضح تاکید گردد. هر گونه بی احتیاطی در این زمینه و حتی ذره ای وابستگی به مجموعه های اداری و به طور خاص کانون سردفتران و دفتریاران، در این زمینه می تواند راقم سطور ناخواسته و ایجاد تفرقه در بین اعضای خانواده سردفتران فعال در حوزه مجازی باشد.

3- گزارش مرحله به مرحله و پرهیز از سیاست مداری در مراحل مدیریت سایت، و پیشرفت امور سایت به اعضا و کاربران از مسائل حائز اهمیتی است که موجبات اعتماد و تقویت و تحکیم روابط موجد تعالی در بین جامعه مجازی سردفتران و دفتریاران را فراهم می کند.

 

چشم همه‌مان به سرانجام مذاکرات ژنو روشن

بالاخره بعد از سالهای سال افتان و خیزان حرکت در مسیر پرهیاهوی مذاکرات هسته ای کشور، امروز صبح شاهد اخبار مسرت بخشی حاکی از به سرانجام رسیدن مذاکرات ژنو و توافقات مثبت بزرگی در این زمینه بودیم که مبارک همه مان به خصوص هیات مذاکره کننده و دولت تدبیر و امید باشد.

 

شش دی همچنان در هاله ای از ابهام

با گذشت هر روز از روزهای پاییزی بیش و بیشتر به دی و خصوصا 6دی نزدیک و نزدیک تر می شویم. با وجود اینکه فعالیتهای کمیته های همایش تکمیل و آماده یه برگزاری همایش شده بودیم لیکن به طور غیرمنتظره ای با عدم برگزاری و تصویب به تعویق افتادن آن مواجه شدیم که با توجه به قولهایی که در همان روزها به شرکت کنندگان داده بودیم امیدواریم در روزهای خوب پاییزی پیش رو تکلیف همایش 6دی و برگزاری هرچه پرشورتر آن نیز معین شود. هرچند زمزمه‌هایی که در این زمینه شنیده می‌شود امید بخش اما ناکافی است لیکن هنوز برای اقدام دیر نشده است.

 

/ 13 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوبخت

سلام / قبل از انتخابات کانون مواردی رو در خصوص کانون و جو حاکم بر اون خدمت خواهرم عرض کرده بودم ، توجه نفرمودید . الان داره بیشتر از پیش حقایق هویدا میشه

نوبخت

یه کلمش نیست !!! [متفکر]

امیر ارسلان نامدار

سلام بر سردفتر سرکار خانم سهرابی یک سوال : در خصوص تاریخ سند می خواستم ببینم نظر شما چیه ؟ بنده همان وقت که صاحب سند برای امضا اومد همون لحظه هم شناسه می گیرم ، چون توی سند یک تاریخ هست که اصولاً باید تاریخ امضای سند باشه . مثل قبل و اینکه بعضی ها در انتهای سند دستی تاریخ می زنند به نظر حقیر اصلاً جالب نیست البته قبول دارم که سازمان دفاتر رو به اشتباه انداخته ، چون کسانی که این کار رو انجام میدن استدلالشون اینه که اگر تاریخ اخذ شناسه تاریخ سند هست پس در موقع تائید نهایی تاریخی که مشخص می کنیم چیست ؟ ولی تاریخ تائید نهایی که در سند نمی افته که مشخص کننده تاریخ سند باشه! بلکه تاریخ اخذ شناسه هست که در سند درج میشه و تنها تاریخی است که در سند دیده میشه این چارت هم یک دلیلی است برای عرائضم که اصولاً در موقع اومدن صاحبان اسناد برای امضا همون لحظه باید شناسه گرفت

امیر ارسلان نامدار

ادامه .... اینم چارت http://images.persianblog.ir/454596_TqrrWgZL.jpg جالب اینکه این چارت میگه باید طرفین دفتر رو که امضاء کردند بعد باید شناسه گرفت تا اوراق را هم امضا کنند . بنابراین مشکل مغایرت تاریخ سند با تاریخ واقعی آن (تاریخ امضا) برای کسانی است که وقتی سند تکمیل شد بلافاصله شناسه می گیرند ولی کسانی که در موقع اومدن ارباب رجوع شناسه می گیرند هیچ مشکلی ندارند.و دغدغه مغایرت تاریخ سند با تاریخ امضا برایشان مطرح نیست.

دفتريار76

سلام .اولا فكر مي كنم مشتريان آقاي اميرارسلان نامدار از كره اي ديگر آمده اند كه اينقدر خونسرد مي نشينند تا وي پي ان وسامانه وصل باشد و... تا اوراق را به راحتي چاپ نمايد. ما اگر همچين كاري كنيم صداي مشتري بلند مي شود كه چرا به مانگفتيد سندآماده نيست و... در ثاني انشااله مذاكرات ژنو خوش يمن باشد وتمامي مشكلات مردم حل شود بالخصوص دفاتر اسناد .ولي اگر دفاتر جاري حذف مي شدچي مي شد.[لبخند]

فرهنگ اخوان هزاوه

سلام برهمکارفرهیخته پیام سرشارازمهرتان دریافت واز بذل عنایت ونگرانیتان کمال تشکر رادارم.مدتی است کلاسها فشرده والبته کمی هم کسالت جسمی که خداراشکرجای نگرانی نیست مع الوصف حسب وظیفه وطبق عادت حداقل روزی یک بار مسافروبلاگ حضرتعالی وسایردوستان هستم. خداوندبه شماکه چه زیبازندگی را از لابلای لحظه هاجستجو می کنید ونوشته هایتان سرشار از محبت وحسهای متفاوت به روزگار و به واقع نشان دهنده یک سردفتر مسئول و به راستی فارغ التخصیل وپژوهشگر دانشگاه اجتماع وبه حق انتقال دهنده احساس غرور و احترام به نیکی هستید توفیق،وتوانتان را افزون نماید.

امینی

...

صولت یاوری

نام ماه های سال درزمان هخامنشیان چمن آرا = فروردین گل آور = اردیبهشت جان پرور = خرداد گرما خیر = تیر آتش بیشه = مرداد حهان بخش = شهریور دژم خوی = مهر باران ریز = آبان اندوه خیز = آذر سرماده = دی برف آو = بهمن مشکین فام = اسفند

hamkar

روابط ،ضوابط، تجارت، بیزینس، و هزاران واژه دیگر که زود است فرابگیری.

کاویار

سلام / برای شش دی امسال برنامه ای دارید؟