سیستان و بلوچستان، پیشتاز در عرصه رفع نگاه جنسیتی

برای نخستین بار یک فرماندار زن در سیستان و بلوچستان کار خود را به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان قصرقند روز پنجشنبه آغاز کرد.


به گزارش ایرنا، در همین چارچوب استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در جمع مسوولان، معتمدان و سران طوایف و عشایر این شهرستان ˈحمیرا ریگیˈ را به عنوان فرماندار قصرقند معرفی کرد.

ریگی پیش از برگزاری این نشست معارفه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اعتماد دولت تدبیر و امید به جامعه بانوان به ویژه در استان مرزی سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کرد.


وی گفت: مزیت نسبی و توانمندی شهرستان قصرقند در حوزه کشاورزی و گردشگری است لذا اولویت کاری فرماندار و مدیران اجرایی منطقه به این دو بخش خواهد بود و امیدواریم تاثیر آن بر سایر بخشها در منطقه تحول ایجاد کند.

ریگی افزود: توسعه متوازن و حل مشکلات شهرستان قصرقند با استفاده از تشکیل گروه ستادی متشکل از نخبگان، فرهیختگان و دانشجویان راهبرد کاری فرماندار در دولت یازدهم خواهد بود.

حمیرا ریگی از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت سیستان و بلوچستان متولد 1354 است و افزون بر 20 سال تجربه در دستگاههای مختلف از جمله به عنوان رییس اداره بهزیستی و بخشدار مرکزی چابهار مجموعا به مدت هفت سال داشته است.

وی همچنین مشاور مدیرکل اداره بهزیستی سیستان و بلوچستان، دبیر کمیسیون امور بانوان فرمانداری چابهار و دبیر کمیسیون شورای شهر چابهار بوده است.

در مراسم معارفه فرماندار جدید قصرقند چهار نفر از نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تنی چند از فرمانداران و سران طوایف و سرداران عشایر جنوب استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.

قصرقند در 600 کیلومتری جنوب زاهدان و حدفاصل شهرستانهای چابهار، نیکشهر و سرباز با داشتن آب فراوان و هوای مرطوب قطب کشاورزی به ویژه در محصولاتی همچون انبه، برنج، خرما و پرتقال محسوب می شود.

رود همیشه خروشان ˈکاجوˈ منبع اصلی تغذیه 22 رشته قنات پرآب قصرقند است. 
/ 4 نظر / 20 بازدید
نرگس اسماعیلی

با سلام و درود خدمت همکار عزیز بنده روز زن و ولادت حضرت زهرا را به شما دوست عزیزم تبریک عرض می کنم . امیدوارم همیشه سرافراز و سربلند باشید

لطیف فلاحی

با سلام واحترام - روز زن را به خواهر وهمکار بزرگوار سرکار خانم سهرابی تبریک عرض می گویم امیدوارم همیشه در زندگی سلامت وسربلند باشید

قسطاس

افرین به سیستانیا،ی شهردار خانم هم که داشتن بقیه اقایان فرهیحته یاد بگیرن

ساداتی ندای قلم

سلام وارادت ضمن آرزوی توفیق برای تمامی زنان توانمند وکوشا ششمین همایش وبلاگ نویسان در25و26اردیبهشت دراراک برگذارمی گردد مثل گذشته منتظر حضور فعال شما هستیم لطفا اطلاع رسانی فرمائید